ProfiChondro Original® FORTE

EXTRA SILNÉ PRO ZDRAVÉ KLOUBY

VYVINUTO VE SPOLUPRÁCI S ODBORNÍKY ČR

GARANTOVANÉ CERTIFIKOVANÉ SLOŽENÍ

180 TABLET NA 2 MĚSÍCE

VÝJIMEČNÝ A UNIKÁTNÍ OBSAH AKTIVNÍCH LÁTEK

ProfiChondro Original® FORTE je výjimečný přípravek s unikátním obsahem aktivních látek určený pro extra silnou péči o klouby a páteř. Výjimečnost produktu je dána množstvím aktivních látek a jejich obsahem v doporučené denní dávce. Byl vyvinut na základě 10 let zkušeností s produkty kloubní výživy. Na jeho vývoji se podílelo mnoho odborníků v ČR a díky tomu vznikl přípravek, který maximálně podporuje udržení zdravých, pružných a správně fungujících kloubů a páteře.

Obsah aktivních látek každého produktu je garantován příslušným certifikátem.

1. CO OBSAHUJE ProfiChondro Original® FORTE?

Balení obsahuje:
180 tablet na 2 měsíce (tj. 2 dózy á 90 tablet)

Denní dávka (3 tablety):
Obsah 3 tablety % RHP*
Glukosamin sulfát 2 KCl 1500 mg -**
Chondroitin sulfát 900 mg -
MSM 600 mg -
Boswellia serrata 600 mg -
Curcumin 90 mg -
Salicin 75 mg -
Aescin 60 mg -
Vitamin C 60 mg 75
Kolagen typ I 15 mg -
Piperin 6 mg -
Kolagen typ II 30 µg -

*RHP referenční hodnota příjmu
**RHP nebyla stanovena

Glukosamin sulfát 2KCl
Glukosamin sulfát je tělu vlastní látka, která patří mezi nejpoužívanější účinné látky v kloubní výživě, a to i díky mnoha klinickým studiím. V těle je glukosamin sulfát zdrojem glukosaminu, který je výchozí surovinou při syntéze kyseliny hyaluronové obsažené v kloubním mazu a při syntéze proteoglykanů - stavebních kamenů chrupavky. Proteoglykany společně s bílkovinou kolagen tvoří základní hmotu chrupavky zajišťující její pevnost a zároveň pružnost.

Chondroitin sulfát
Chondroitin sulfát je tělu vlastní látka, která tvoří důležitou složku kloubních chrupavek. V chrupavkách je chondroitin součástí jejich základních stavebních kamenů proteoglykanů. Proteoglykany jsou zodpovědné za pružnost chrupavky a zajišťují její mechanické vlastnosti. Mají schopnost pojmout velké množství vody, která je při pohybu v kloubu z chrupavky vytlačována do kloubního prostoru a absorbována zpět. Proteoglykany společně s kolagenem tvoří pevnou a zároveň pružnou hmotu chrupavek.

MSM
MSM neboli methysulfonylmethan je zdrojem organicky vázané síry. V organismu se síra hojně vyskytuje, například v podobě disulfidických můstků mezi bílkovinnými vlákny v kolagenu.

Boswellia serrata
Boswellia serrata je indický strom česky nazývaný kadidlovník pilovitý. Sušená pryskyřice kadidlovníku pilovitého byla již odedávna sbírána a využívána v tradičním léčitelství, protože přispívá k udržení zdravých a pružných kloubů. Nejvýznamnější aktivní složkou pryskyřice a jejího extraktu jsou boswellové kyseliny.

Curcumin
Curcumin je extrakt získaný z oddenku kurkumovníku dlouhého (Curcuma longa). Extrakt curcumin přispívá ke správnému stavu a funkci kloubů. Kurkumovník je příbuzný zázvoru a pochází z jižní Asie. Hojně se využívá v tradičním léčitelství a jako koření kurkuma, kterému se také říká indický šafrán. Curcumin má výjimečné účinky na udržení zdravých a pružných kloubů potvrzené klinickými studiemi.

Salicin
Salicin tvoří aktivní složku kůry vrby bílé a je velmi podobný kyselině acetylsalicylové, známé jako aspirin, která byla právě z kůry vrby poprvé extrahována. Vrba bílá přispívá ke správné funkci svalů a kloubů a podporuje relaxaci a celkovou psychickou a fyzickou pohodu.

Aescin
Extrakt aescin patří mezi triterpeny a získává se z kaštanů, semen jírovce maďalu (Aesculus hippocastanum). Jírovec je známý a u nás často vysazovaný opadavý strom. V organismu aescin podporuje cirkulaci krve a správnou mikrocirkulaci krve v končetinách. Přispívá k udržení správné funkce kloubů a chrání buňky před oxidativním stresem.

Vitamin C
Vitamin C patří mezi nejdůležitější vitaminy. V lidském těle plní celou řadu významných funkcí. Podporuje tvorbu kolagenu pro správnou funkci kloubních chrupavek, kostí a kůže, chrání buňky před oxidativním stresem a podporuje obranyschopnost.

Piperin
Extrakt piperin se získává z plodů černého pepře (Piper nigrum) a přidá- vá se k extraktu curcuminu, protože významně zlepšuje jeho vstřebávání a využití v těle.

Kolagen typ I a kolagen typ II
Kolagen je bílkovina, která tvoří základní stavební hmotu pojivových tkání, tedy kloubních chrupavek, kostí a vaziva. Kolagen typu I je nejvíce zastoupeným typem kolagenu v lidském těle. Nachází se ve šlachách, vazech, vazivové chrupavce, meniscích, kostech a kůži. Kolagen typu II je v přirozené formě trojšroubovice, která je nejvíce zastoupena v kloubní chrupavce.

Složení 1 tablety: glukosamin sulfát 2KCl, chondroitin sulfát, methylsulfonylmethan (MSM), plnidla (uhličitan vápenatý, kukuřičný škrob, karboxymethylcelulóza sodná), kadidlovník pilovitý (Boswellia serrata, extrakt z pryskyřice s 2,5% obsahem boswellových kyselin), kaštan koňský (Aesculus hippocastanum, extrakt z plodů s 20 % obsahem aescinu), vrba bílá (extrakt z kůry s 30 % obsahem salicinu), protispékavé látky (kroskarmelóza sodná, dioxid křemičitý, stearan hořečnatý, talek), stabilizátor (hypromelóza), kurkuma dlouhá (Curcuma longa, extrakt z kořene s 95 % obsahem kurkuminoidů), povidon K30, L-askorbová kyselina (vitamin C 20 mg, 25 % referenční hodnoty příjmu), lešticí látka (polyvinylalkohol), barviva (dioxid titaničitý, oxid železa žlutý), zvlhčovadla (polyethylenglykol, kyselina L-vinná), povidon K90, polydextróza, rybí kolagen, pepřovník černý (Piper nigrum, extrakt 50:1 z plodů s 95 % obsahem piperinu), kolagen II.

2. PRO KOHO JE PŘÍPRAVEK ProfiChondro Original® FORTE URČEN?

Přípravek ProfiChondro Original® FORTE je určen pro extra silnou péči o klouby a páteř. Doporučuje se dospělým osobám v každém věku, pro které je péče o klouby a páteř důležitá pro udržení nebo zlepšení kvality života. Přípravek je vhodný také pro sportovce a aktivní lidi s větším zatížením kloubů, např. při výkonu povolání nebo koníčků. Velký prospěch z užívání přípravku mají rovněž osoby s nadváhou pečující o své klouby a páteř.

3. JAK SE PŘÍPRAVEK ProfiChondro Original® FORTE UŽÍVÁ?

ProfiChondro Original® FORTE doporučujeme užívat pravidelně 3x1 tabletu denně. Tablety se mohou polykat celé, půlit nebo užívat rozdrcené na prášek. Doporučujeme zapít dostatečným množstvím tekutiny a užívat po jídle. Užívejte bez přerušení po dobu nejméně 6-12 měsíců nebo déle. Dlouhodobé užívání je bezpečné a žádoucí.

Přípravek je šetrný k zažívacímu traktu a má velmi dobrou snášenlivost. Vzácně se mohou při užívání vyskytnout obtíže lehkého charakteru, jako např. žaludeční nevolnost. Pokud obtíže neustoupí po několika dnech, poraďte se s lékařem nebo přerušte užívání.

4. UPOZORNĚNÍ

Přípravek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Pokud užíváte léky ovlivňující srážlivost krve, poraďte se s lékařem. Ukládejte mimo dosah a dohled dětí. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Neobsahuje cukr.

5. SKLADOVÁNÍ

Skladujte při pokojové teplotě na suchém a tmavém místě.

6. ČÍM JE ProfiChondro Original® FORTE UNIKÁTNÍ?

Přípravek ProfiChondro Original® FORTE má výjimečný a unikátní obsah aktivních látek určený pro nejlepší péči o klouby a páteř. Díky svému extra silnému složení představuje optimální podporu jejich zdraví, správné funkce a pružnosti a pomáhá i v těch případech, kdy dosavadní péče o klouby jinými přípravky nebyla uspokojivá. Napomáhá k udržení zdravých kloubů a páteře dospělých osob a přispívá k zajištění vysoké kvality života

S Certifikátem o zdravotní bezpečnosti Státního zdravotního ústavu, Praha.

Výrobce:
PRAGOMED, s.r.o.
Na Hřebenkách 1755/18
150 00 Praha 5
Česká republika

Hmotnost obsahu:
1. dóza, 90 tablet: 176g
2. dóza, 90 tablet: 176g


trans_archive

ORTHOFLEX one

 Používá se na léčbu artrózy kolenního kloubu.  Orthoflex one je sterilní, viskoelastický roztok obsahující dva vysoce purifikované biologické polymery - kyselinu hyaluronovou v koncentraci 60 mg ve 3ml a chondroitin sulfát 90 mg ve 3ml. Vysoká molekulová hmotnost zaručuje neobyčejnou účinnost a silný léčebný efekt. …

MD kolagenové injekce

GUNA MD kolagenové injekce na terapii bolesti pohybového aparátu Řada přípravků COLLAGEN MEDICAL DEVICES jsou certifikované zdravotnické prostředky k léčbě bolesti pohybového aparátu. Jsou vyráběny italskou společností GUNA, která se již více než dvacet let zabývá farmaceutickým výzkumem. Společnost GUNA tradičně ve…

ProfiChondro Original® Konopný krém

Masážní krém pro klouby, páteř a svaly KONOPNÝ KRÉM PRO UNAVENÉ A NAMÁHANÉ KLOUBY, PÁTEŘ A SVALYVHODNÝ PO ZVÝŠENÉ ZÁTĚŽIOSVĚŽUJE A REVITALIZUJE KLOUBYRELAXUJE SVALSTVO Co je ProfiChondro Original® Konopný krém, k čemu se používá a jak působí? ProfiChondro Original® Konopný krém s extraktem a olejem z konopí, m…

Prodejna rehabilitačních pomůcek Dárkové certifikáty - rehabilitace Most a Litvínov